Krize ženství – krize mužství – krize společnosti

Žijeme ve světě, kde převažuje mužský princip a mužská energie. Naše společnost je zaměřená na výkon, soutěživost a dravost, což jsou mužské kvality.

Ženy v době minulé otevřely dveře ke svobodě, ve které nyní můžeme pokojně žít. Muži a ženy jsou si rovni. Všichni máme stejná práva a stejné možnosti.

Přesto pokojně nežijeme.

Ženy se stále snaží mužům vyrovnat. Tlačí se na jejich místa. Na vysokých podpatcích, v upnutých kostýmcích, se zvednutými prsy Push-up podprsenkami usilují o moc. A daří se jim. Vedou mužské kolektivy, a aby byly muži přijímány a respektovány, uchylují se k mužské taktice.

A tím se stále víc a víc vzdalují od své přirozené ženskosti.

Do mužsky orientované společnosti tedy přispíváme – i my ženy – mužskou silou.

A tímto se náš svět vychyluje z rovnováhy.

Říkáte si, ať nepřeháním, že žen na vedoucích postech není tolik. Máte pravdu. Není. Problém je v tom, že my ženy mnohdy chceme ovládat i naše manžely, syny či tatínky. A to už není zanedbatelné množství.

Naše ženskost je v ohrožení. A mužnost našich mužů též.

Mužská podstata je narušena ženami v mužském hávu. A muži, nejistí si svým mužstvím, zaujímají uvolněné pozice žen. A voilá! Svět se jaksi… otočil. Došlo k přepólování společnosti. Ženy převzaly mužskou energii a muži zase ženskou.

Tím by se vše mohlo vyrovnat, nebýt jednoho zásadního faktu. Muži jsou stále muži a ženy ženami!

A otočené role téměř nikomu nevyhovují. Alespoň ne dlouhodobě.

Ženy často dřou do úmoru. Poté, co se vrátí z práce, je čeká druhá šichta doma s dětmi. A ony to zvládnou. Ony jsou silné. Jen jsou stále nespokojenější a nespokojenější. Jejich manželé pro ně přestávají plnit roli Mužů – jsou pro ně neschopní a zženštilí. Ani po sexuální stránce nejsou ženy uspokojené.

Ženy přestávají muže potřebovat. A vztah se rozpadá…

A s tím se rozpadá celá naše společnost.

S 50% rozvodovostí a s dětmi vychovávanými převážně jedním z rodičů (mimo manželství i v manželství) přestáváme rozumět smyslu vztahu mezi mužem a ženou. Neumíme žít ve svém těle. Přestáváme chápat sami sebe.

Co tedy s tím?

Ženy, musíme se vrátit ke kořenům ženskosti! Musíme pochopit, v čem tkví naše síla! Musíme se opět začít chovat jako ženy! A díky tomu inspirovat naše muže. Musíme jim dovolit být opět Muži!

Ženy, vypusťme své syny zpod křídel a nechme jejich otce, aby jim ukázali, co to znamená být Muži. Dovolme jim poznat riziko, nechme je dělat chyby.

Dejme životu, co mu patří! Dejme světu vyrovnané Ženy a Muže, kteří vědí, kým jsou a co chtějí! Buďme sami k sobě i k ostatním pravdiví! Žijme život, jaký chceme žít!

Buďme sami sebou!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *